Poradna pro duši i tělo

Vítám Vás na těchto stránkách a doufám, že zde naleznete právě to, co hledáte.

Je přirozené, že všichni toužíme po štěstí, lásce, zdraví, po spokojeném a naplněném životě. 
Bohužel však nejsme šťastní, spokojení a mnohdy ani zdraví. 
Nevěříme si, nemáme se rádi, cloumá s námi vztek, trápí nás pocity viny. 
Máme psychické problémy, ničí nás obavy, úzkosti či deprese.
Bolí nás hlava, ramena nebo záda.
Trápí nás problémy našich dětí, nedaří se nám ve vztazích, nelíbí se nám naše práce.
Proč ?  

Aniž bychom si to uvědomovali, v našem každodenním jednání nás ovlivňují negativní události, které jsme dříve  ( převážně v dětství ) zažili. S těmito nepříjemnými událostmi se pojí negativní emoce, či chybná přesvědčení - nejrůznější strachy, či fobie, přesvědčení, že to nezvládnu, že jsem k ničemu.
A tak se bojíme pavouka a nevíme proč. Křičíme na dítě a potom si to vyčítáme. Nebo se přejídáme, nebo kouříme, nebo se hádáme s partnerem. Reagujeme prostě  jinak, než bychom chtěli.
Je to proto, že jedeme podle nastavených mantinelů. Zjišťujeme, že nás tyto hranice omezují, chceme se jich zbavit. Říkáme si : Příště se zachovám jinak. Ale nejde to. Přijde další situace, naše další selhání. Ty mantinely jsme si ovšem postavili my sami ! Pokud chceme a zapracujeme na tom, můžeme se dobrat k okamžiku, kdy jsme si tato omezení vytvořili a pak je můžeme i zrušit.
Můžeme si vytvořit nový život, bez omezení, beze strachů, bez nemocí.

Jediné, co musíme udělat, je 

ROZHODNOUT SE PRO ZMĚNU

Pro mnoho z nás je těžké přiznat si, že máme nějaký problém.
Vzhledem k tomu, že čtete tyto řádky, jste to již zvládli a jste rozhodnuti začít na sobě pracovat. 
Gratuluji. První krok je za Vámi.


Uvádí se, že emocionální problémy jsou hlavní příčinou 80 % nemocí ( dnes už i oficiální medicína připouští psychosomatický původ mnoha chorob ).

Pokud se tedy osvobodíme od negativních emocí, zpracujeme je a uvolníme, dojde nejen ke zlepšení našeho psychického stavu, ale odstraníme tím i fyzické obtíže.
Když jsme rozhodnuti  pro změnu, chceme být konečně tvůrcem svého života a ne jeho obětí, pak se nabízí celá škála alternativních technik. Můžeme například zkusit homeopatii, SRT, Bachovy esence, zajít na Reiki, na kineziologické odblokování nebo na EFT terapii. Každému vyhovuje jiná technika a jiný přístup. 

Jednou z nejzajímavějších a nejdokonalejších technik, se kterou jsem se doposud setkala, je právě EFT - techniky emoční svobody.

.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one