Poradna pro duši i tělo

Kineziologie

Kineziologie je alternativní metoda, pomocí níž odstraňujeme energetické bloky v mozku vzniklé působením emocionálních stresů. Záporné emoce zablokují proudění energie na úrovni mozku a následně i proudění energie do příslušné části těla. Energie proudí v těle po drahách, kterým říkáme meridiány. Každý sval, orgán je spojen s některým meridiánem. Když je přebytek, nebo nedostatek energie v některém místě, důsledkem mohou být rozličné psychické nebo fyzické problémy. V kineziologii určujeme místo zablokování energie pomocí testování svalů a jednoduchých a časově nenáročných cvičení, dotyků nebo masáží akupresurních bodů. Dnešního člověka zvyklého na složité a zdlouhavé postupy překvapí jednoduchost, jemnost avšak účinnost této metody. Po nápravě (obnově) energetického toku se činnost svalu nebo orgánu obnoví.

Pro koho je kineziologie vhodná?

Pokud Vás či Vaše blízké trápí některý z následujících problémů, je pro Vás kineziologie vhodná : stres, problémy s učením, psaním, čtením, počítáním, nedostatek koncentrace, hyperaktivita, pomočování, fobie, závislosti, alergie, bolesti hlavy, problémy v mezilidských vztazích a podobně. Její použití je prakticky neomezené. Kineziologie se nezabývá diagnostikou pacientů, neléčí, kineziologie pracuje s jemnou energii těla, zjišťuje kdy a proč byl v těle zablokován energetický tok. Zabývá se příčinou problému - nikoli následkem. Odblokováním toku energie v daném regresním věku se odstraní příčina problému. Tělo obnoví tok energie a započnou samoléčící procesy.

Co je cílem kineziologie?

Cílem kineziologie je odstranit energetické bloky, získat zpět co nejvíce ze své vlastní autority a její vnitřní moci. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je identifikovat a odstranit trauma z minulosti, které omezuje naše vnímání v přítomnosti, získáme tím možnost volby tam, kde cítíme, že teď volbu nemáme. Naše budoucnost závisí samozřejmě na dnešních volbách a rozhodnutích. Jestliže dokážeme odblokovat bývalá traumata a posílit radost, připravíme si nynější volbou budoucnost podle svých představ. Takže každý je autorem, režisérem i hercem svého života. Nelíbí - li se vám váš život - změňte ho.

Svalový test

K zjišťování příčiny problému se v kineziologii používá svalový test. Testování svalového tonusu vychází z toho, že při negativní myšlence se sval oslabí - to je důvod, proč řeknete: sedni si, mám pro tebe špatnou zprávu. Negativní myšlenky, slova, vjemy oslabují tělo - zablokovávají energetický tok. Pozitivní myšlenky posilují tělo. Terapeut může získat přesné a spolehlivé informace o klientovi na úrovni vědomí, podvědomí a na úrovni buněčné paměti (paměti těla). Vědomou mysl může zamlžovat lež a nesprávné pochopení. Podvědomí může přijmout vše jako pravdu ať je to skutečnost, nebo představa. Avšak na úrovni buněčné paměti se můžeme dostat k úplné nefalšované skutečnosti. Tímto způsobem lze najít skutečnou příčinu problému - okamžik vytvoření energetického bloku. Pomocí změny svalového tonusu dostaneme na jakoukoliv otázku odpověď ANO - NE. Toto nám umožní propracovat se k potřebným informacím a odpovídající technice nebo cvičení, kterými můžeme energetický blok odstranit. Vztah mozek-sval je totiž obousměrný, čili vhodnými cvičeními, světelným působením apod. můžeme zpětně působit na mozek. Pomocí jednoduchých technik této metody lze blok odstranit a obnovit energetický tok. Odstraní-li se příčina, není důvod, aby problém setrval.

Jak lze odstranit energetický blok?

Napřed je nutno říci, jak dojde k zablokování. Mechanismus je velice jednoduchý. V důsledku stresu, strachu nebo bolesti může dojít k zablokování v několika vteřinách na celý život. Představte si, že se stane nějaká UDÁLOST. Tuto událost VNÍMÁME ve světle našeho momentálního systému přesvědčení. Reagujeme na ni jako jedinci, kterými jsme. To, co jednoho terorizuje, druhého jen rozzlobí. Tento rozdíl je způsoben naším individuálním vnímáním. Protože UDÁLOST je pouze UDÁLOST, ale VNÍMÁNÍ ve strachu, bolesti nebo ve strachu z bolesti produkuje velké množství negativního emocionálního náboje.

Vznik energetického bloku lze vyjádřit rovnicí: UDÁLOST + VNÍMÁNÍ + INTENZIVNÍ EMOCE = splynutí v jeden celek = BLOK

Od tohoto okamžiku, stane-li se nám něco podobného, zažijeme stejně silnou emoci bez ohledu na to, zda si danou událost pomatujeme či nikoliv. Dali jsme ji totiž sílu nás zablokovat tehdy, a ona má sílu nás blokovat nyní. Proto ve stresových situacích jen "reagujeme" na to, co se děje, místo toho, abychom jednali na základě své svobodné volby a hledali nové cesty řešení.

ODBLOKOVÁNÍ znamená, že uděláme něco, co uvolní EMOCI slitou s UDÁLOSTÍ v jeden celek. Toho lze docílit změnou VNÍMÁNÍ dané vzpomínky.

V okamžiku, kdy se změní vnímání vzpomínky, změní se i její emocionální náboj. Od tohoto okamžiku si budeme danou vzpomínku pamatovat, bez toho, abychom při ní prožívali původní emoci. Již to bude jen vzpomínka, nikoliv příčina našeho problému v současnosti.

Jednoduše, změnou svého vnímání dokážeme uvolnit negativní stres i z těch nejtraumatičtějších vzpomínek.

.
.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one