Poradna pro duši i tělo

EFT terapie

Co je EFT ?

EFT - ( Emotional Freedom Techniques ) - neboli Techniky emoční svobody - je terapeutická metoda, součást energetické psychologie.
Autorem metody je Gary Craig, který navázal na práci psychologa Rogera Callahana.

Vychází z poznatku, že příčinou našich negativních emocí je porucha v našem energetickém systému.

Pokud se od negativních emocí osvobodíme, dojde nejen ke zlepšení našeho psychického stavu, ale i k odstranění fyzických obtíží. Při terapii se zbavujeme toho, co nás v životě omezuje či svazuje.

Výhody EFT

EFT je jemná a přitom velice účinná metoda, která nám pomůže oprostit se od negativních emocí. Tím, že pojmenuje příčinu našeho problému, může ji i efektivně odstranit a vrátit nás zpět do harmonického stavu.

EFT je komplexní - kromě psychiky a emocí pracuje i s fyzickým tělem - vychází z učení tradiční čínské medicíny. Výsledky tak přicházejí rychle a jsou trvalé.

EFT nám může pomoci při léčbě různých obtíží psychických či fyzických, může být prostředkem k našemu osobnímu růstu.

EFT je vhodná i pro děti ( problémy malých dětí řešíme prostřednictvím maminky ).

EFT je bezbolestná, bezpečná a diskrétní.

Základní EFT se může naučit každý a potom sám pomáhat sobě i svým blízkým.

Kdy může EFT pomoci ?

Pokud Vás trápí některá z následujících obtíží, může být EFT pro Vás přínosná :
fyzické problémy - např. migrény a bolesti hlavy, bolesti zad a kloubů, únava, alergie, kožní problémy

psychické obtíže - např. stres, úzkosti, deprese, strachy a fobie, nespavost, noční můry, špatné vzpomínky, závislosti, nadváha, kouření, poruchy příjmu potravy,
sociální fobie, tréma, ostych, u dětí problémy s učením a poruchy soustředění.

EFT je možné použít jako prostředek k osobnímu růstu, řeší problémy ve vztazích, nízké sebevědomí, problémy s komunikací, finanční či pracovní problémy.

EFT je možné použít v podstatě na cokoli.

Jak EFT terapie probíhá ?

Terapeut s klientem hovoří o tom, co ho trápí a oba přitom zlehka poklepávají prsty na koncové body meridiánů na hlavě, horní polovině těla a na ruce. Tím je stimulován oběh energie v těle a klient si jakoby "náhodou" vybavuje různé věci související s konkrétním problémem. Každý aspekt problému, který se vynoří, je následně zpracován. Pokud se podaří zpracovat všechny aspekty problému, je jeho vyřešení trvalé.

Často se podaří problém vyřešit již na prvním sezení.
Při komplikovanějších obtížích, jako například chronické onemocnění či deprese, se nemusí podařit vyřešit všechny aspekty problému hned a je třeba sezení zopakovat.
Při terapii mohou klienti projít mírnou emoční zátěží - někteří pláčou, někteří se smějí. Většina však zažívá okamžitou úlevu - cítí se lehčí, svobodnější, zlepší se jim nálada a v případě fyzické bolesti cítí, jak mizí. Může se i stát, že při terapii se "jakoby" nic zásadního neděje, a úleva přichází až v klidu domova.

Děti a EFT

Děti jsou velmi hravé a bezprostřední, nemají žádné zábrany a tak se jim EFT obvykle líbí, je to pro ně hra. Pokud je jim nepříjemné nechat si ťukat na tělo, můžeme společně ťukat na plyšáka, kterého dítě drží. Funguje to stejně, plyšák je v energetickém poli dítěte.

Pokud jsou děti maličké, můžeme pracovat prostřednictvím maminky. Matka a dítě jsou spolu emočně a energeticky velmi silně spojeni a tak malé dítě ani nemusí být na terapii přítomno.

Děti obvykle reagují na EFT terapii velmi dobře. Jako mávnutím kouzelného proutku mizí nejrůznější bolesti, úzkosti, obavy a strachy, třeba obava z usínání a nebo strach jít do školy.

Je možné pomoci dětem, které mají ve škole problémy se čtením či psaním (dyslexie či dysgrafie).

EFT a léky

Vezměte prosím na vědomí, že jsem certifikovaný terapeut, nikoli lékař.

EFT terapie není náhrada za lékařskou péči. Nedoporučuje se tedy vysazovat stanovenou léčbu a předepsané léky. Se zlepšením zdravotního stavu lze snižovat dávky léků, pouze však po konzultaci s ošetřujícím lékařem.
.
.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one